Міжнародне податкове планування — це набір фінансово-правових інструментів, що дозволяє бізнесу здійснити зниження податкового навантаження, яке не заборонено законодавством країн, що використовуються бізнесом, з метою максимального збільшення доходів, отриманих у всіх юрисдикціях від зовнішньоекономічної діяльності.
Міжнародне податкове планування багато років використовується бізнесом, а з урахуванням світової глобалізації стало невід’ємною його частиною. Однак з урахуванням всеосяжної імплементації Плану дій BEPS, впровадження автоматичного обміну інформацією, підвищення вимог до фінансового моніторингу та відмови від банківської таємниці використання багатьох інструментів з податкового планування стало не актуальним, а в деяких випадках і небезпечним для власників бізнесу.
Чому бізнес використовує певні юрисдикції для структурування свого бізнесу та планування зовнішньоекономічної діяльності?
Все очевидно – низькі податки, спеціальні правила оподаткування прибутку для нерезидентських компаній, різні пільги та преференції, зручне законодавство, правила застосування контрольованих іноземних компаній, корпоративні вимоги, імплементація настанов ОЕСР, ФАТФ, ЄС, а також географія.
Наприклад, через Гонконг відкривається прямий доступ до ринків Китаю, відсутня валютний контроль. Сінгапур користується великою популярністю завдяки своїй надійності та першокласній банківській системі.
Британські Віргінські острови вважаються однією з найкращих податкових гаваней світу, де компанії звільняються від сплати податку на прибуток, отриманий за межами юрисдикції, а Кайманові острови підходять для захисту активів та формування фондів.
Останнім часом США з’явилися всі шанси стати головною податковою гаванню світу.
Причина полягає у відмові приєднатися до автоматичного обміну фінансовою інформацією у податкових цілях у форматі CRS. І хоч CRS багато в чому дублює функції чинного з 2010 року закону FATCA, проте більшість угод FATCA передбачають лише односторонній обмін інформацією, що є не менш привабливим, ніж низькі ставки податків.
До існуючих інструментів податкового планування належать:
- побудова холдингу (групи компаній), що складається з українських та зарубіжних компаній; зниження прибутку за рахунок
- внутрішньогрупових операцій з виплати пасивних доходів (дивідендів, відсотків та роялті) у країнах з оптимальним оподаткуванням на ці види доходів; використання країн та юрисдикцій з низьким
- оподаткуванням або для отримання економічної вигоди у вигляді зниження податкового навантаження з податку на прибуток та інші інструменти.
Правильне податкове планування дозволить не лише ефективно акумулювати кошти за кордоном для подальшого інвестування, а також забезпечить надійний захист активів в Україні, відкриє нові ринки та можливості для вашого бізнесу.
Наш професійний досвід, широка експертиза та професійна команда допоможуть вам розібратися у перевагах та обмеженнях використання різних інструментів податкового планування, а також урегулювати податкові питання, пов’язані з міжнародними операціями, у тому числі з плануванням, підготовкою фінансової звітності та управлінням податковими ризиками під час транскордонних операцій.