1. Запровадження з 2023 року глобального мінімального податку в розмірі 15% для великих корпорацій, що проводять міжнародну діяльність. Таке рішення, можливо, не призведе до зникнення податкових гаваней у 2022 році, проте точно впливатиме на формування податкової політики країнами світу. Конкуренція виключно за податковими ставками між окремими державами втрачає сенс, не суттєве зниження корпоративного податку навряд чи допоможе країнам залучити потужні інвестиції. Тож, спостерігатимемо за уніфікацією податкових правил та ставок у світі. 
  2. Боротьба з ухиленням від сплати податків стане одним із пріоритетів для будь-якого уряду в світі. У фокусі уваги податківців залишатимуться транскордонні операції та подальша нейтралізація ефекту гібридних інструментів під час оподаткування певних видів доходів. Будь-які податкові вирахування та пільги аналізуватимуться на предмет усунення «подвійного неоподаткування» – коли податки не сплачуються в жодній країні.
  3. Збільшення ролі податків на споживання (ПДВ, акцизи), можливе запровадження нових видів екологічних податків через тиск кліматичних активістів на уряди країн та у відповідь на кліматичні катастрофи.