Необхідно надати санаторно-курортним закладам статус медичних, в такому випадку вони зможуть приймати пенсіонерів, батьків з дітьми і забезпечувати лікарський контроль під час пандемії коронавируса.

Зберегти туристичну галузь в Україні можна за рахунок підвищення попиту на пропозиції санаторно-курортних закладiв. Таку думку висловила на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook голова ради директорів “Аксьонова та партнери”, в минулому – заступник міністра фінансів України Олена Макеєва.

На її думку, необхідно надати санаторно-курортним закладам статус медичних, в такому випадку вони зможуть приймати пенсіонерів, батьків з дітьми і забезпечувати лікарський контроль під час пандемії коронавируса.

Крім того, вона запропонувала надати податкові пільги тим, хто надає медичні послуги і тим, хто платить за лікування і оздоровлення пенсіонерів, на період карантину.

“Надати 100% податкову пільгу з ПДФО тим, хто сплачує за лікування (проживанням під наглядом лікарів) пенсіонерів, батьків з дітьми на період карантину. Справді, нехай наші батьки будуть під наглядом лікарів та проводять профілактику хронічних захворювань, ніж сидять самотні вдома. Заклади зберігуть робочі місця та сплачуватимуть податки до бюджету й надалі. Запровадити 7% ПДВ для всіх медичних (та поряд з медичними) виробів та 0% для всіх медичних послуг, без виключення – на період карантину. Запровадити 0% ПДВ на імпортоване медичне обладнання для допомоги під час пандемії та прискорену амортизацію (100% від вартості) у складі витрат з податку на прибуток. За рахунок держави забезпечити такі медичні заклади санітарними засобами гігієни та тестами на коронавірус”, – написала Макєєва.

Вона підкреслила, що такі заходи допоможуть пенсіонерам залишатися під постійним наглядом лікарів і проводити профілактику своїх хронічних захворювань. А санаторно-курортні установи зможуть виконувати функції лікарень.

Її ініціативу підтримав глава Асоціації індустрії гостинності України Олександр Лієв.

“Гарна ініціатива. В цей час 80% оздоровниць порожні та майже порожні. Особливо ті, що на узбережжі. Наприклад приморські клінічні санаторії УкрПрофОздоровниці (Бердянськ, Куяльник, Кирилівка, Скадовськ та інші) можуть якісно прийняти літніх людей на оздоровлення, та забезпечити санітарні умови згідно вимог карантину. Собівартість однієї доби з 5 медичними процедурами, дієтичним харчуванням, та проживанням, при 100% завантаження ~ 600 грн/доба/людина. Технічно, оздоровниці України можуть прийняти до 200 000 літніх людей одночасно”, – прокоментував він.