І чому в світі не існує «творчих» та «нетворчих» професій

Натхнення раніше асоціювалося лише з творчою роботою, а через певний час стало зрозуміло, що будь-яка дія має відбуватися виключно з часткою натхнення. Але воно не накриває нас 24/7, іноді його слід пошукати, іноді – дати йому час. Які методи дозволяють знайти натхнення сучасному жителю мегаполісу, Mind розповідає Олена Макеєва, голова ради директорів Аудиторської фірми «Аксьонова та партнери» Geneva Group International, екс-заступник міністра фінансів України.

З чого починається творчість? Багато речей у житті робляться абсолютно інтуїтивно, часто поза правилами і шаблонами, іноді всупереч громадській думці. А тому підтримку добре шукати в книгах, які невипадково потрапляють до рук.

Не варто розділяти людей на представників творчих і нетворчих професій – ми всі творці. Творці свого життя, своєї професії, своєї справи. Саме ми визначаємо ті важливі моменти, які формують наше життя. Ми їх створюємо. А хтось вважає за краще чекати, щоб вони відбулися. Ми всі народжуємося з натхненням жити і творити, воно всередині нас. Але в якийсь момент чомусь шукаємо його навколо.

Як утримати натхнення? Щоб натхнення ніколи не залишало вас, наповнюйте своє життя яскравими подіями. «Створюйте визначальний момент, який проведе розділову лінію між Старим Ти і Новим Ти», – йдеться в книзі «Сила моментів» («The Power Of Moments») братів Чіпа і Дена Хизів. Автори розповідають про незвичайні моменти, які змінюють наше життя і нас самих, про те, як їх організувати і як ними користуватися. Саме в цій книзі я знайшла підтвердження моєї філософії життя – немає більшого натхнення, ніж натхнення змінювати себе і своє життя.

Тому знайти натхнення – це знайти себе, практикувати сміливість і мужність відкривати себе заново. Перш за все – для себе самого і, звичайно ж, для інших. Як то кажуть, variety is the spice of life – зміни надають гостроту життя.

А тепер – кілька лайфхаків, які наповнюють життя нескінченним натхненням.

Нові цілі. Це можуть бути ділові, особисті або спортивні цілі. Я ніколи не пишу їх на папері, вони візуалізуються в голові. Я підшукую відповідні картинки, фіксую свої почуття і емоції, майже святкую їх досягнення.

Пам’ятаю, як у 2017 році поставила собі за мету пробігти перший марафон у Швейцарії, до того ж гірський. Усі півроку підготовки в голові була чітка картинка: засніжені вершини гір, яскраве сонце, я на фініші з медалькою і келихом Prosecco. Ця картинка надихала вставати щодня рано, одягати кросівки і бігти тренувальний крос, керувати своїм часом, делегувати завдання, закінчувати проекти і засипати з мрією. Марафони навчили грати «в довгу», фокусуватися на важливому і потрібному, контролювати емоції.

Згадати дитинство. Ви пам’ятаєте, про що ви мріяли в дитинстві? Що досі не вдалося реалізувати?

Колись сцена здавалася мені такою незбагненною і далекою, а виступ перед публікою викликав абсолютний жах. Однак мрія виявилася сильнішою. Це був довгий шлях навчання і розширення зони комфорту, інвестицій у себе і в свою мрію. Хто б міг подумати, що сцена таки прийме мене, а я розчинюся в ній, поділюся з тисячами бухгалтерів своїми знаннями і навичками, і навіть зіграю на сцені свій перший моноспектакль.

Сцена навчила дарувати людям радість, надихати і опромінювати серця інших, театр відкрив чуттєвість і пристрасть.

Вивчення мов. У дорослому віці я почала вчити німецьку мову. Спочатку була мета поїхати на конференцію аудиторів, побачити, чим живуть німецькі колеги і набратися досвіду. Пізніше німецька відкрила абсолютно нові ділові можливості: все більше німецьких компаній – клієнтів з’являлося в моєму бізнесі. А потім німецький порядок – «Ordnung» і німецька пунктуальність стали частиною життя.

Вивчення мови не лише дозволило вивести бізнес на абсолютно інший рівень, знайти професійних колег і справжніх друзів, а й багато в чому змінити власні правила і життя.

Короткі підсумки. Як бачите, інструменти можуть бути абсолютно різними: читання книг, нові знайомства, перегляд фільмів, навчання чомусь новому, подорожі або просто «байдикування». Важливо, щоб у цьому всьому ви бачили себе або знаходили щось нове і цікаве.

Знаходили і діяли, розширювали свою зону комфорту, відкривали в собі нові таланти, пробували себе в нових проектах, освоювали нові навички, прищеплювали нові традиції. Створювали моменти між старим і новим Я.