Голова ради директорів аудиторської компанії Аксьонова та партнери Geneva Group International розповідає про свій робочий гардероб.

рес-код аудиторів – діловий стиль: жодних коротких спідниць, відкритих частин тіла, максимальний консерватизм. Я дуже люблю ділові костюми, у мене в гардеробі їх сім різних кольорів. Водночас люблю виділятися із натовпу. Дуже люблю людей із почуттям стилю, які до звичайного чорно-білого костюму можуть додати хустку, й образ заграє яскравими фарбами, створивши настрій.

Костюми від Max Mara і Hugo Boss можу купувати наосліп – точно знаю, що їхні лекала підходять мені й речі пасують ідеально. Мені подобається також Rene Lezard, це німецька марка, досить консервативна. На мені сьогодні костюм Hugo Boss.

Люблю блузи від REDValentino і Max Mara. А недавно відкрила для себе Ralph Lauren. Хоча це, здавалося б, спортивна фірма, але у них є чудові блузки з пишними рукавами і красивими рюшами. У моєму гардеробі є і класичні сорочки бренду TM Lewin, я ношу їх із запонками.

Я їжджу іноді на шопінг до Європи, де в аутлетах або в сезон знижок можна придбати дуже хороші речі за прийнятною ціною. Ось, наприклад, на свій день народження була в Берліні і купила два прекрасні костюми. В Україні практично не купую нічого.

Аксесуари я завжди вибираю дуже лаконічні, але незвичайні. Якщо говорити про годинник, дуже люблю швейцарський бренд Longines. А сьогодні на мені швейцарський годинник Mondaine. Цей бренд, який існує з 1944 року, належить швейцарській залізниці. І на кожній залізничній станції в Швейцарії ви побачите саме такий годинник, як у мене на руці.

З прикрас люблю каблучки. Завжди ношу одну як обручку. Сьогодні це Freywille, вона підходить під червоний колір. Люблю Tiffany & Co, у них багато каблучок у чорному металі, й у мене кілька таких. Нещодавно відкрила для себе український бренд Guzema, чоловік подарував каблучку і сережки-булавки. А з донькою ми носимо підвіску-авокадинку, теж від Guzema, у кожної половинка, а разом – єдине ціле.

Я була на свій день народження у Берліні і купила два прекрасних костюми. В Україні я практично не купую нічого

Дуже люблю сережки-цвяшки. Ті, що на мені, купила на новорічному базарі в Мілані. Коштували щось близько 7 євро.

Взуття – це моя слабкість. Для мене важливо, щоб воно було оригінальним. І, звісно, зручне. Я часто ношу кросівки під класичний костюм. Мені здається, це дуже стильно.

У мене є човники Prada, Miu Miu, є гарнющі туфлі від Valentino. Коштували зі знижкою 250 євро. Я їх бережу, взуваю не на кожен день, хоча вони підходять під багато речей. А ще велика кількість човників Fabio Rusconi різних кольорів – від бежевого до помаранчевого – пар 15, напевно.

Взагалі я не особливо дивлюся на бренд, для мене важливо, щоб взуття було яскравим і неординарним. Якщо бачу таке, мені складно встояти. У мене, напевно, тільки одна пара чорних класичних черевик. Буває, купую взуття, а потім вже під нього весь комплект одягу.

Сьогодні на мені ботильйони Pollini. До речі, коли я купила їх два роки тому, я ще не мала зеленого костюму. Але мені сподобалася зелена смужка.

Єдине, що мене може зупинити, – ціна. Якщо дорожче 8 тис. грн, я чекатиму розпродажу або добре подумаю, чи потрібно купувати.

Я прихильниця сумок Prada, але купую їх тільки в аутлетах і на сейлах, тому що платити 2,5 тис. євро за сумку не готова. Сумка не має коштувати більше 600 євро. Також дуже люблю сумки Michael Kors, Coccinelle, Burberry. Такі сумки завжди інвестиція – потім, коли вона набридне, її завжди можна продати. Буквально півроку тому я продала кілька сумок Prada, яким було років сім, по 150 євро.

У моїй колекції є сумки й абсолютно невідомих брендів – мені подобається їхня форма, колір. Але це обов’язково шкіра і великий розмір – у неї мають поміститися комп’ютер і блокнот, які в аудитора завжди з собою. Маленьких сумок у моїй колекції практично немає.

Я люблю шопінг, але не можу уявити, щоб я витратила на шопінг цілий день. Коли ми з подругами їздимо за обновками, то мене частіше можна побачити з просекко в якомусь барі. Я люблю отримувати задоволення від того, де перебуваю, та й у принципі від того, що можу собі дозволити приїхати і щось купити.

Фото: НВ

Якщо їду на шопінг, завжди знаю, в які магазини йду і навіщо. У мене не буває так, щоб я витратила кілька годин, не знаючи, що купити. У Берліні, зайшовши в KDW на жіночий поверх, я купила два костюми протягом 15 хвилин, була мета придбати. Емоційні покупки роблю дуже рідко.

Стиль аудитора мало чим відрізняється від стилю державного службовця. Мої ділові костюми, мої блузи дуже добре підходили [Макєєва працювала заступником міністра фінансів України Наталії Яресько в 2015-2016 роках]. На держслужбі є люди, які їздять на таких машинах і ходять у таких годинниках, проти яких вартість моїх – сміх.

Я народилася у СРСР. І добре пам’ятаю час, коли у мене була одна блузка, спідниця, жакет. Був такий дефіцит одягу, що я для себе вирішила: коли зароблю грошей, одного дня куплю собі все, що захочу. І здійснила мрію. Ми тоді жили в Берліні, це був 2006 рік, я за день витратила 2 тис. євро – купила багато всього. Пам’ятаю цей день, у що була одягнена, як приїхала на таксі додому, піднялася, поставила пакети і зловила себе на думці, що у мене немає абсолютно жодного внутрішнього щастя від того, що я здійснила мрію. Тоді я зрозуміла, що можна купити нескінченну кількість костюмів, вбрань, взуття, але це не зробить тебе щасливим так, як результат, до якого ти прагнеш. Тому відтоді я не роблю таких дурниць, не витрачаю багато грошей на одяг.

На мій стиль вплинула Швейцарія, де я жила три роки. Спеціально нічому не вчилася, зі стилістами не співпрацюю, все підбираю сама.

На збори мені вистачає 15 хвилин. Шість років тому я знайшла свою зачіску, я називаю її “зачіска від Мег Раян”. Це вже частина мого стилю, частина бренду Олена Макєєва, тому не змінюю її. Та й не хочу.

Я ціную час, і для мене основний критерій у зачісці – я маю витратити на неї не більше п’яти хвилин. Із моєю мені зручно: опускаєш голову, наносиш засіб для укладання – і зачіска готова.

Макіяж теж роблю сама. Рідко користуюся тінями, використовую олівець, туш, рум’яни і пудру від Bobbi Brown.

У мене є два парфуми, про які у мене завжди запитують, коли я ними користуюся, – Baccarat Rouge від будинку Francis Kurkdjian, це нішеві французькі парфуми, й італійський Lorenzo Villoresi Firenze, пудровий аромат. Ці два запахи, яким я ніколи не зраджую. Закінчуються – і я знову їх купую.

Мене, до речі, багато хто за парфумами впізнає: о, Макєєва прийшла.

Фото: НВ

CV

Олена Макеєва народилася у Києві у 1977 році. Має диплом магістра з обліку й аудиту в управлінні підприємницькою діяльністю Київського національного економічного університету. У 2012 році отримала ступінь кандидата економічних наук і диплом ACCA з дисципліни Міжнародна фінансова звітність.

Почала кар’єру бухгалтером у 1997 році. У 2003-му заснувала аудиторську компанію Аксьонова та партнери, де займала посаду гендиректора. У березні 2015 року, залишивши приватну практику, пішла на держслужбу – стала заступником міністра фінансів України. За рік знову повернулася у свій аудиторський бізнес.

Цей матеріал опубліковано у спецвипуску №9 журналу Новое Время від 14 березня 2019 року

Джерело: HB Style